Достапни линкови

Робен останува во холандската репрезентација


Фудбалската репрезентација на Холандија

,,Нема да го менувам Робен. Сакам да му дадам шанса да учествува на Светскиот куп,, вели холандскиот селектор Ван Марвијк.

Селекторот на фудбалската репрезентација на Холандија Берт ван Марвијк изјави дека Ариен Робен не бил потешко повреден и оти пред почетокот на Светското првенство ќе и се придружи на екипата во Јужна Африка. Робен ја повреди ногата во натпреварот со Унгарија кога Холандија победи со 6:1. ,,Нема да го менувам Робен. Сакам да му дадам шанса да учествува на Светскиот куп,, изјави Ван Марвијк. Холандија која е во Групата Е својат прв меч го игра против Данска на 14 јуни. Во оваа група се уште Јапонија и Камерун .
  • 16x9 Image

    Гоце Атанасов

    Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

XS
SM
MD
LG