Достапни линкови

И Галските Петли се истоварија во Јужна Африка


Тиери Анри во акција

Дојдоа Французите. Критикувани поради слабите игри во подготовките сепак се едни од фаворитите за освојување на Светскиот Куп.

Во Јужна Африка пристигна и тимот на Франција. Тие беа топло пречекани со музика фанфари од фановите. На репрезентацијата на Галските Петли се гледа како на еден од фаворитите. Сепак тие соочуваат со големи критики поради слабите резултати на подготвителните натпревари. Франција од Кина во петокот на пример загуби со 1 спрема 0.
  • 16x9 Image

    Зоран Ќука

    Во Слободна Европа во Прага е од нејзиното формирање на 1 Септември 2001 година. Кариерата ја започна во Македонското радио, па следат ТВ - А1 и ТВ Телма, со истовремена дописничка работа за Радио и ТВ Босна и Херцеговина, Загребското Независно 101 Радио, и Љубљанското Студент Радио.

XS
SM
MD
LG