Достапни линкови

Јапонците уплашени ама оптимистиТренерот на јапонската репрезентација Такеши Окада вели дека останува оптимист за шансите на Светското фудбалско првенство во Јужна Африка и ппокрај четвртиот пораз на подготовките. Јапонската фудбалска асоцијација ги обвини играчите на гледање престрашени од Брегот на Слоновата Коска од чиј тим загубија со 2 спрема 0.

"Јас намерно избрав да играме врвни тимови да toughen играчите се за Светското првенство",

изјави Oкада за јапонскуте медиуми.
Тој верува во тимот и вели дека се потребни ризици да се дојде до успех. Јапонија е во групата Е со Камерун, Данска и Холандија
  • 16x9 Image

    Зоран Ќука

    Во Слободна Европа во Прага е од нејзиното формирање на 1 Септември 2001 година. Кариерата ја започна во Македонското радио, па следат ТВ - А1 и ТВ Телма, со истовремена дописничка работа за Радио и ТВ Босна и Херцеговина, Загребското Независно 101 Радио, и Љубљанското Студент Радио.

XS
SM
MD
LG