Достапни линкови

Трофејот е во Јужна Африка


Претседателот на ФИФА Јозеф Блатер денеска (04.06.10) му го предаде пехарот за Светскиот куп во фудбал на јужно-африканскиот потпретседател Кгалема Мотланте, точно на една недела пред почетокот на првенството. Монтланте изјави дека се надева оти не само што го држи трофејот за прв пат во Јужна Африка, туку и дека ќе остане на африканскиот континент во наредната година.
  • 16x9 Image

    Љупчо Наќев

    Работи во Радио Слободна Европа во Прага од започнувањето на емитувањето на програмата на Македонски јазик, како уредник и водител. Со новинарство се занимава од 1988-ма година, најнапред во Македонското радио, а потоа во А1 телевизија, како и повеќе години како постојан дописник на Радио Дојче Веле. 

XS
SM
MD
LG