Достапни линкови

Србија не е во форма, ама очекува подобрување


South Afrika World Cup
Српскиот селектор Радомир Атиќ верува дека неговиот тим ќе ја достигне потребната форма до почетокот на Светското првенство за една недела. За време на едно-неделните подготовки во Австрија, репрезентацијата на Србија загуби од Нов Зеланд со 1 спрема 0 и играше нерешено, без голови со Полска. Последниот тест натпревар на Србија е во сабота против селекцијата на Камерун.
  • 16x9 Image

    Љупчо Наќев

    Работи во Радио Слободна Европа во Прага од започнувањето на емитувањето на програмата на Македонски јазик, како уредник и водител. Со новинарство се занимава од 1988-ма година, најнапред во Македонското радио, а потоа во А1 телевизија, како и повеќе години како постојан дописник на Радио Дојче Веле. 

XS
SM
MD
LG