Достапни линкови

Аргентина е најдобра


Лионел Меси во акција
Лионел Меси во акција

Ако играме човек на човек, нема подобри од нас, изјави репрезентативецот на Аргентина Лионел Меси пред Светското првенство во Фудбал во Јужна Африка

Ова е чувството на Лионел Меси - играч на Аргентина и Барселона.
Тој верува дека во играта човек на човек - на аргентинците им нема рамни.
Аргентина беше првак на светот во фудбал во 1978 и 1986 а за овој турнир се кфалификуваше на импресивен начин и се смета за еден од фаворитите за титулата. 22 годишниот Месе е веке легенда. Фудбалер на ФИФА на годинава. Со Барселона ја освои шпанската Ла Лига. Тој вели - Немам што да докажувам. Дојдов тука да направам што е можно подобро за мене и мојот тим

  • 16x9 Image

    Зоран Ќука

    Во Слободна Европа во Прага е од нејзиното формирање на 1 Септември 2001 година. Кариерата ја започна во Македонското радио, па следат ТВ - А1 и ТВ Телма, со истовремена дописничка работа за Радио и ТВ Босна и Херцеговина, Загребското Независно 101 Радио, и Љубљанското Студент Радио.

XS
SM
MD
LG