Достапни линкови

Протести за неменување на името


Протести во Скопје 20/11/09
Влез на Македонија во Европската Унија под уставното име и прекин на преговорите со Грција, побараа денеска активистите на Светскиот македонски конгрес на протест пред канцеларијата на ЕУ во Скопје. Со македонска музика и транспаренти против промената на Уставното име на Република Македонија“, неколкуте десетици активисти на Конгресот најавија зачестување на мирните протести во Скопје и во други градови низ земјата.

Што треба да знаете

XS
SM
MD
LG