Достапни линкови

„Умираме како муви“: руско село во недостиг од мажи поради војната во Украина

Значителен дел од воено-возрасни мажи во зафрленото село Букачача беа мобилизирани за војната на претседателот Владимир Путин во Украина. ФотоН.Н. (RFE/RL)
XS
SM
MD
LG