Достапни линкови

„Паника“: Луѓето се евакуираат од окупираниот Луганск во страв и конфузија

Жена и нејзината ќерка минуваат преку административниот граничен контролен пункт кај Станица Луханска, одвојувајќи го градот Луганск, контролиран од сепаратистите, од територијата контролирана од владата во источна Украина, на 20 февруари. ФотоMarian Kushnir/RadioSvoboda.Org (RFE/RL)
XS
SM
MD
LG