Достапни линкови

КВИЗ: 10 маркантни жени кои направиле промени

Во пресрет на Меѓународниот ден на жената, 8-ми март, тестирајте го вашето знаење за жените кои неодамна направиле позитивни промени.


Прашање 1 / 10

Светлана Циханускаја се истакна лани кога беше главниот опозициски лидер против авторитарното владеење на Александр Лукашенко по светски оспорените претседателски избори во Белорусија. Што беше нејзината професија пред да се посвети на политиката?

XS
SM
MD
LG