Достапни линкови

Во 90 секунди

четврток 30 март 2017

Calendar

Веќе еден месец траат протестите „За заедничка Македонија“, а организаторите најавија дека ќе продолжат и натаму. Главните причини за овие протести, ги демантираа сите политички субјекти, освен ВМРО-ДПМНЕ.

Стотици демонстранти беа насилно приведени за време на протестите против данокот за безработници во Белорусија. Полицијата не внимаваше на возраст, применуваше тортура, влечеше и приведуваше и помлади, но и постари граѓани кои се бунтуваа против овој нов данок за невработените во државата.

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG