Достапни линкови

logo-print

Самоубиствен напад во Авганистан


Бомбаш самоубиец денеска извршил напад на собир на племенски старешини во авганистанската источна провинција Кунар, при што загинале десет луѓе. Оваа провинција се граничи со Пакистан и претставува едно од главните упоришта на талибанците и на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG