Достапни линкови

logo-print

Српскиот претседател Тадиќ во посета на Франција


Борис Тадиќ

Борис Тадиќ

Претседателот на Србија Борис Тадиќ денеска ја почнува тридневната посета на Франција. Предвидени се негови средби со францускиот претседател Никола Саркози, со премиерот Франсоа Фијон и со претставници на парламентот на оваа земја. Најавено е дека за време на посетата на Тадиќ ќе биде потпишана спогодба за стратегиско партнерство меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG