Достапни линкови

logo-print

Михаил Горбачoв го прослави 80 роденден


Михаил Горбачев

Михаил Горбачев

Јавни личности, музички ѕвезди и политичари денеска се собраа на прославата на 80 роденден на поранешниот советски лидер Михаил Горбачов. Домаќини на хуманитарната гала прослава беа Кевин Спејси и Шерон Стоун, а настанот се одржа во Алберт Хол. Парите собрани на прославата ќе им бидат доделени на организации за борба против ракот. Горбачев, последниот претседател на СССР, придонесе кон ослободувањето на источна Европа од комунизмот.
XS
SM
MD
LG