Достапни линкови

logo-print

Русија ги предупреди САД да не напаѓаат сириски сили


генерал мајор Игор Конашенков

генерал мајор Игор Конашенков

Портпаролот на руското министерство за одбрана генерал мајор Игор Конашенков предупреди дека руските противвоздушни системи би можело да соборуваат американски авиони доколку тие ги нападнат сириските сили. Ова е најострата закана досега од официјална Москва во врска со воените акции во Сирија. Односите меѓу Вашингтон и Москва продолжуваат да се влошуваат. Претходно Соединетите држави соопштија дека ги суспендираат разговорите со Русија околу соработката во Сирија.

XS
SM
MD
LG