Достапни линкови

logo-print

Судски процес против уште еден член на Левица


Започнува судскиот процес против уште еден член на Левица. Станува збор за Мариглен Демири, поради неговото учество на протестите од оваа година. Демири е член на Президиумот на партијата

„Режимот не престанува со политичкиот прогон против членовите на Левица. Ако режимот мисли дека вака ќе нè замолчи – дебело се лаже“, наведуваат од Левица.

Во меѓувреме се води судски процес против двајца членови на левица, Здравко Савески и Владимир Куновски.

XS
SM
MD
LG