Достапни линкови

logo-print

Укинат куќниот притвор за битолскиот градоначалник Талески


Битолскиот градоначалник Владимир Талески излегува од куќен притвор. Кривичниот суд во Скопје соопшти дека Апелациониот суд Скопје попладнево доставил решение со кое се уважува жалбата на Талески, кој е осомничен во предметот на СЈО познат во јавноста како „Транспортер“. Со тоа се укинува мерката куќен притвор и за Талески се определува мерка на претпазливост, односно тој има обврска да се јавува секој работен понеделник и работен петок кај овластено службено лице во Основниот суд Битола.

XS
SM
MD
LG