Достапни линкови

logo-print

Ерменија ги отфрли жалбите на вооружената група


Судот во Ерменија отфрли жалби поднесени од дел од членовите на вооружената група која две недели држеше под опсада полициската станица во Ереван минатиот месец. Дел од одбраната на членовите на групата ги отфрлаат обвиненијата и се противат на тоа обвинението да е исто за сите членови на вооружената група. Тие бараат нивните акции да се третираат одвоено. Вооружената група ја зазеде полициската станица на 17 јули, а тројца полицајци загинаа во додека траеше опсадата.

XS
SM
MD
LG