Достапни линкови

logo-print

Португалија во финалето на Европското фудбалско првенство


Репрезентацијата на Португалија се пласира во финалето на Европското фудбалско првенство во Франција, отако синоќа во полуфиналниот меч ја победи селекцијата на Велс со 2 спрема 0. Головите за Португалија ги постигнаа Роналдо во 50 и Нани во 53 минута од натпреварот. Португалија во финалето ќе игра со победникот од вториот полуфинален меч во кој вечер се состануваат репрезентациите на Франција и на Германија.

XS
SM
MD
LG