Достапни линкови

logo-print

60 години од раѓањето на претседателот Трајковски


Архивска фотографија

Архивска фотографија

Денеска се навршуваат 60 години од раѓањето на трагично загинатиот претседател на Република Македонија, Борис Трајковски. По тој повод на гробот на претседателот во Алејата на великаните на градските гробишта Бутел ќе биде положено цвеќе. Од Алејата на великаните ќе полетаат шеесет гулаби, кои над македонското небо ќе ја понеса тпораката за мир, за кој секогаш се залагаше претседателот Борис Трајковски.

XS
SM
MD
LG