Достапни линкови

logo-print

Хајндл ја завршува посетата на Македонија


Германскиот специјален пратеник за Македонија Јоханес Хајндл денеска, како што најави Германската амбасада, треба да ја информира јавноста за дводневните средби со потписниците на Договорот од Пржино.

Хајндл вчера попладне имаше средби со претседателот Ѓорге Иванов, со премиерот Емил Димитриев, со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и со лидерот на СДСМ Зоран Заев, а, според најавите, тој требаше да разговара и со специjалната обвинителка Катица Jанева и со лидерите на ДУИ Али Ахмети и на ДПА Мендух Тачи.

XS
SM
MD
LG