Достапни линкови

logo-print

Љубе Бошкоски пуштен од затвор


Поранешниот лидер на партијата „Обединети за Македонија“, Љубе Бошкоски денеска е пуштен од затвор, потврди за Расдио Слободна Европа директорот на затворот Идризово, Живко Пејковски. Бошкоски беше осуден на казна затвор од пет години за нелегално финасирање на избоната кампања на парламентарните избори во 2011 година.

XS
SM
MD
LG