Достапни линкови

logo-print

Се урна хеликпотер во Норвешка


Медиумите во Норвешка известуваат дека 11 луѓе се најдени од урнатиот хеликоптер на западниот брег на земјата. Норвешката телевизија НРК го цитираше Координативниот центар за спасување за бројот на жртвите, наведувајќи дека хеликоптерот со екипаж од двајца пилоти пренесувал 11 работници од нафтените платформи на Северното Море, кога се урнал близина на брегот на Берген, вториот град по големина. Со платформата за нафта управува норвешката државна компанија „Статоил.“

XS
SM
MD
LG