Достапни линкови

logo-print

Силен земјотрес во јужна Азија


Пакистанките власти соопштија дека од силниот земјотрес што вчера го погоди северозападниот дел на земјата со сила од 6.6 степени загинало едно лице, додека 30 други биле повредени. Земјотресот бил почувствуван и во Авганистан, Индија и во другите земји во тој дел на Азија. Во минатиот октомври во земјотресот со сила од 7 ипол степени во истиот регион загинаа над 300 луѓе.

XS
SM
MD
LG