Достапни линкови

logo-print

Извештај на СЈО за сработеното


Прес конференција на специјалниот јавен обвинител Катица Јанева

Прес конференција на специјалниот јавен обвинител Катица Јанева

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска ќе поднесе извештај до Собранието на Македонија и Советот на јавни обвинители, во кој ќе образложи што сработило Специјалното јавно обвинителство во изминатите 6 месеци. Извештајот ќе биде предаден до пратениците во Собранието, а потоа ќе се разгледува на Комисија за политички систем и пленарна седница, на кои Јанева треба да го образложи напишаното, велат од кабинетот на Вељаноски. Се уште е неизвесно дали денеска ќе бидат закажани седниците. Од Специјалното обвинителство велат дека денеска извештајот ќе го добијат и медиумите.

XS
SM
MD
LG