Достапни линкови

logo-print

Сончево време со мала облачност


Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува на повеќе места умерен повремено засилен јужен ветер. Температурата ќе се движи од 10 до 20 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен повремено засилен јужен ветер. Температурата ќе достигне до 18 степени.

XS
SM
MD
LG