Достапни линкови

logo-print

Убиени 25 милитанти во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека најмалку 25 милитанти биле убиени во воздушните напади во Северен Вазиристан. Во нападите биле уништени и неколку засолништа и возила на милитантите. Пакистанските власти спроведуваат голема офанзива против екстремистичките групи во Северен Вазиристан, кој се наоѓа на границата со Авганистан од 2014 година. Војската соопшти дека повеќе од 3600 милитанти и 350 војници загинале во операциите.

XS
SM
MD
LG