Достапни линкови

logo-print

Иванов добил комплименти за справувањето со бегалската криза


Претседателот Ѓорге Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов изјави денеска дека по остварените средби на маргините на самитот за климатски промени во Париз, Македонија добила комплименти за начинот на справување со мигрантската и бегалската криза. Според него, Македонија е една од ретките земји која успешно се справува со овој предизвик. Освен за предизвиците со мигрантската и бегалската криза Иванов со светските лидери разговарал и за македонската евроатлантска интеграција и состојбите во регионот.

XS
SM
MD
LG