Достапни линкови

logo-print

Одложена седницата на анкетната за прислушувањето


Претседателот на Анкетната комисија за прислушувањето, Петре Шилегов.

Претседателот на Анкетната комисија за прислушувањето, Петре Шилегов.

Претседателот на Анкетната комисија за прислушувањето, Петре Шилегов денеска повторно го одложи продолжението на седницата на која што требаше да биде донесен Деловникот за работа на Комисијата.

Шилегов појасни дека разговорите меѓу пратеничките групи во однос на спорните прашања од Предлог - деловникот се уште траат. Според него, остануваат спорни две прашања и изрази надеж дека до утре ќе биде постигнат конечен договор.

XS
SM
MD
LG