Достапни линкови

logo-print

Камерон за спроведување воздушни напади во Сирија


Британскиот премиер Дејвид Камерон

Британскиот премиер Дејвид Камерон

Британскиот премиер Дејвид Камерон изјави денеска дека верува оти неговата земја треба да и се придружи на меѓународната коалиција која спроведува воздушни напади против милитантите на Исламската држава во Сирија. Британскиот Парламент ќе гласа за предлогот наредната недела. Според Камерон, учеството на Британија во воздушните напади ќе биде дел од сеопфатната стратегија за да се деградираат милитантите и да се намали заканата по земјата.

XS
SM
MD
LG