Достапни линкови

logo-print

Собранието на 16 ноември ќе расправа за буџетот


Министерот за финансии Зоран Ставрески на седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет.

Министерот за финансии Зоран Ставрески на седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет.

Владата денеска до Собранието го доставила Дополнетиот предлог на буџетот на Македонија за 2016 година, соопшти Кабинетот на претседателот на Парламентот, Трајко Вељаноски. Според соопштението, Вељаноски пленарна седница на која ќе се расправа по ова прашање ја закажал за 16 ноември во 12 часот.

XS
SM
MD
LG