Достапни линкови

logo-print

Путин отфрли можност за копнена операција во СиријаРускиот претседател Владимир Путин изјави дека Москва нема да распореди копнени сили во Сирија, каде што спроведува воздушни напади врз цели на Исламска држава. "Ова е исклучено", изјави Путин во интервју за државната телевизија. Русија минатиот месец дадено одобрение за започнување воздушни напади во Сирија во обид на Москва да го зајакне нападнатиот сириски претседател Башар ал-Асад во неговата четири-годишна војна против бунтовничките фракции, вклучувајќи ги и милитантите на ИД.

XS
SM
MD
LG