Достапни линкови

logo-print

Исчезна индонезиски патнички авион


Индонезиски патнички авион со 54 патници исчезнал во Папуа во подалечниот источен регион од земјата. Индонезиски официјални лица велат дека изгубиле контакт со авионот набргу по полетувањето од главниот град на Папуа. Воздухопловните власти соопштија дека во авионот имало 44 возрасни патници, пет деца и бебиња, и пет членови на екипажот.

XS
SM
MD
LG