Достапни линкови

logo-print

Тројца руски државјани уапсени во Турција


Тројца руски државјани, осомничени за припадност кон екстремистичката група „Исламска држава“, биле уапсени во Турција, јави ТАСС. Тие биле уапсени во јужниот округ Адана. Во последните неколку седмици во Турција се извршуваат операции за апсење на екстремисти од групата „Исламска држава“.

XS
SM
MD
LG