Достапни линкови

logo-print

17 загинати во експлозија во Саудиска Арабија


Илустрација.

Илустрација.

Бомбаш самоубиец убил најмалку 17 лица во југозападниот дел на Саудиска Арабија, таргетирајќи џамија која ја користела полицијата. Во нападот во провинцијата Асер исто така многу лица се повредени, а експлозијата се случила додека верници се молеле во џамијата. Други детали не се достапни.

XS
SM
MD
LG