Достапни линкови

logo-print

Убиени 25 членови на Ал Каеда во Сирија


Во експлозија на џамија во сириската покраина Идлиб загинале најмалку 25 припадници на фронтот Нусра, кој е поврзан со Ал Каеда. Нападот се случил во градот Ариха кога припадниците на групата се собрале во џамијата по повод ифтар, оброк со кој се прекинува постот за време на светиот месец за празникот рамазан. Се уште никој не презема одговорност за нападот, но поддржувачите на фронтот ги обвинија милитантите на Исламската држава кои се борат со групата на неколку фронтови во Сирија.

XS
SM
MD
LG