Достапни линкови

logo-print

Словенечките власти го ослободија Харадинај


Рамуш Харадинај

Рамуш Харадинај

Словенечките власти денеска му го вратиле пасошот на лидерот на Алијансата за иднина на Косово Рамуш Харадинај и се очекува тој да отпатува за Приштина, соопштија од неговата партија. Харадинај беше притворен на аеродромот во Љубљана по налог за апсење од Србија од 2004 година. Тој беше премиер на Косово од декември 2004 до март 2005 година.

XS
SM
MD
LG