Достапни линкови

logo-print

Екс шефот на ММФ ослободен од обвинението


Доминик Штрос Кан

Доминик Штрос Кан

Францускиот суд денеска го ослободи од обвинението поранешниот шеф на Меѓународниот монетарен фонд Доминик Штрос Кан. Тој пред четири години беше обвинет дека организирал оргии со проститутки. Штрос Кан пред судот изјави дека таквиот вид на забави биле потребни за релаксација и оти не знаел дека жените кои учествувале во нив биле проститутки. Штрос Кан претходно беше обвинет за сексуален напад од една собарка во хотел во Њујорк, но случајот беше решен надвор од судот.

XS
SM
MD
LG