Достапни линкови

logo-print

Путин во посета на Италија


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во посета на Италија, две недели пред гласањето на ЕУ за тоа дали ќе бидат зголемени економските санкции врз земјата поради кризата во Украина. Путин денеска ќе се сретне со италијанскиот премиер Матео Рензи во Милано, а потоа ќе отпатува за Рим, каде ќе разговара и со претседателот Сергио Матарела и поранешниот премиер Силвио Берлускони. За време на едно дневната посета на земјата Путин е предвидено да оствари средба и со папата Франциско во Ватикан.

XS
SM
MD
LG