Достапни линкови

logo-print

Почна протестот пред Владата


Пред зградата на Владата во Скопје се собраа десетици илјади граѓани на протест против актуелната влада. Може да се видат македонски, албански, турски знамиња. На крстосницата во близина на зградата на Владата има поставена голема бина, а преку разглас се слушаа „бомбите“ кои досега ги објавуваше СДСМ. Луѓето кои влегуваат во Скопје преку Тетово со автобуси и комбиња ги оставаат своите превозни средства на улиците Партизанска и Октомвриска револуција и потоа продолжуваат пеш, оти се блокирани улиците. Пред Владата може да се забележат репортажни возила на медиуми од регионот

XS
SM
MD
LG