Достапни линкови

logo-print

Сириската опозиција поканета на разговори во Женева


Претставникот на ОН во Сирија, Стафан де Мистура изјави дека ги поканил лидерите на вооружените фракции на сириската опозиција на консултации. Тој говорејќи на прес конференција во Женева порача и дека нема да соопшти дополнителни информации. Мистура не нагласи и поточно кои лидери на фракции на сириската опозиција биле поканети на разговорите за кризата во нивната земја.

XS
SM
MD
LG