Достапни линкови

logo-print

Груевски оствари средба со делагација на ОБСЕ


Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски денеска остварил средба со делегација на постојаните претставници на земји во ОБСЕ. На средбата, според владиното соопштение, Груевски истакнал дека реформскиот процес и евроатланската интеграција на земјата е темелна заложба на Владата.

На средбата станало збор и за актуелната политичка состојба во земјата, при што соговорниците истакнале дека е потребно одговорно однесување, ангажман на сите политички чинители и активно учество на сите партии во работата на Собранието. Било истакнато и дека е потребно што побрзо надминување на предизвиците низ институциите на системот и обезбедување на перспектива за понатамошен напредок во интегративните процеси.

XS
SM
MD
LG