Достапни линкови

logo-print

Продолжува истрага за падот авионот на Малезија Ерлајнс


Холандија соопшти дека откако биле идентификувани сите жртви од падот на авионот на Малезија Ерлајнс, напорите ги пренасочува кон пронаоѓање на одговорните за стрелањето врз авионот над Украина во јули минатата година. Во трагичниот инцидент загинаа 298 луѓе, главно државјани на Холандија. Во минатиот месец, холандските медиуми јавија дека на местото на падот бил пронајден железен дел, најверојатно од руска ракета. Москва повторува дека авионот бил соборен од украинската армија.

XS
SM
MD
LG