Достапни линкови

logo-print

Уапсени уште две лица за нападот во Копенхаген


Данската полиција соопшти дека уапсила двајца осомничениза кои се верува дека му биле помошници на вооруженото лице кој уби две лица во нападите во Копенхаген на 14 и 15 февруари. Вооруженото лице било убиено во престрелка со полицијата која не го обелодени неговиот идентитет. Медиумите јавуваат дека станува збор за Омар ел Хусеин кој веројатно бил инспириран од исламскиот екстремизам.

XS
SM
MD
LG