Достапни линкови

logo-print

Министерот Попоски во посета на Албанија


Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Попоски

Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Попоски

Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Попоски денеска ќе престојува во официјална посета на Албанија, по покана од неговиот албански колега Дитмир Бушати. Се очекува министерот Попоски да биде примен од албанскиот претседател Бујар Нишани и од албанскиот премиер Еди Рама, како и од претседателот на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Албанија, Арта Даде. За време на посетата министерот Попоски ќе оствари средба и со претставници на македонското национално малцинство во Албанија.

XS
SM
MD
LG