Достапни линкови

logo-print

Авионски напад на странските сили во Авганистан


Илустрација.

Илустрација.

Најмалку тројца луѓе се убиени, а петмина се повредени во воздушен напад на силите на НАТО што се случил изутрината во зафрлено село во провинцијата Логар во источен Авганистан. Локалните власти соопштија дека коалицијата предводена од САД им рекла дека жртвите се талибански бунтовници, но оти жителите тврдат дека убиените биле цивили.

XS
SM
MD
LG