Достапни линкови

logo-print

ЕУ ги задржува санкциите против Русија


Европската унија реши да ги задржи санкциите против Русија воведени поради нејзината вмешаност во судирите во Украина. Според извори во Брисел, членките на Унијата се согласиле дека нема никакв развој на настаните на теренот или промена во ставот на Русија за да се оправда пресиспитување на санкциите. Европската унија воведе серија санкции против руски компании и високи претставници, како и против сепаратистите во Украина. Последната серија беше во почетокот на септември.

XS
SM
MD
LG