Достапни линкови

logo-print

Демолирано кафулето Дамар во Скопје


Во четвртокот вечерта група луѓе го демолирале кафулето Дамар во Скопската Чаршија каде се одбележувала втората годишнина од основањето на ЛГБТИ Центарот за поддршка. Притоа неколку лица биле повредени, јавија неколку македонски медиуми. Полицијата извршила увид и го обезбедила просторот.

XS
SM
MD
LG