Достапни линкови

logo-print

Инспектор пронајден мртов во пробиштипската Полициска станица


Во Полициската станица во Пробиштип денеска е пронајдено безживотното тело на лице кое работело како инспектор по криминална техника.

Портпаролот на СВР Штип, Гордана Панајотова засега не соопштува детали за случајот.

Таа информира дека увидот од страна на Јавното обвинителство и од полициската станица во Пробиштип е во тек и оти за настанот ќе информираат по завршување на истрагата.

XS
SM
MD
LG