Достапни линкови

logo-print

Руската рубља на рекордно ниско ниво спрема доларот


Вредноста на руската рубља денеска падна на рекордно ниско ниво спрема вредноста на доларот откако Западот воведе нови санкции против Москва поради нејзината улога во украинската криза. Доларот за прв пат вреди над 38 рубљи. Соединетите држави и Европската унија во петокот воведоа санкции чија цел се руските банки и поголемите руски компании за нафта и за одбранбена идустрија.

XS
SM
MD
LG